АМАКО провели демонстраційний тур комбайнів Massey Ferguson

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

 

Сільськогосподарська техніка Massey Ferguson динамічно та невпинно вдосконалюється. Аби цей поступальний рух аграрії побачили на власні очі, компанія АМАКО – офіційний дилер корпорації AGCO в Україні – протягом липня нинішнього року провела декілька демонстраційних показів техніки цього всесвітньовідомого бренда регіонами України. На одному з таких показів був і журнал Agroexpert.

Демонстрація відбувалася на полях ТОВ «Україна», що у Підволочиському районі на Тернопільщині. Родзинкою заходу був показ у роботі унікального нового роторного зернозбирального комбайна Massey Ferguson серії Т7. Крім нього, демонстрували добре відомий аграріям клавішний комбайн Massey Ferguson серії Beta 7370, трактор MF 8690 та оновлений телескопічний навантажувач MF 9407S. Була також техніка виробництва німецької компанії Köckerling – універсальний культиватор Vector 620 і високопродуктивна сівалка нульового висіву Ultima CS, яка може працювати за будь-якою технологією (нульовою, мінімальною або ж за традиційною). Тож розпочнемо з найцікавішого.

Найбільше всіх цікавив новий для України та загалом для Європи роторний комбайн Massey Ferguson T7 зі справді оригінальною системою обмолочування Natural FlowTM, завдяки якій ця модель забезпечує відмінну продуктивність та ефективно збирає різноманітні культури, такі як пшениця, ячмінь, кукурудза, соя й інші.

Серцем машини є поперечно розташований ротор діаметром 762 мм та довжиною 2235 мм, 6 рядів хромованих бил заввишки 18 мм та підбарабання з кутом обхвату 360°, обладнане 17-ма поперечними планками. Площа обмолочування та сепарації – 3,89 м2. Частота обертів ротора на низькому діапазоні становить 180 – 480 об./хв, а на високому – 336 – 900 об./хв.

Однією з основних особливостей, які роблять комбайн унікальним, є система подавання та обмолочування хлібної маси. Завдяки поперечно розміщеному ротору маса, що надходить до обмолочування, не ущільнюється та не змінює напрямок руху під час переміщення від похилої камери до ротора. Таким чином матеріал подається безпосередньо від жатки до ротора із мінімальними пошкодженнями та витратами потужності, що, своєю чергою, сприяє меншій витраті палива.

Під час роботи помітною є надзвичайно висока швидкість вивантаження зерна комбайном Т7. Завдяки унікальному вивантажувальному шнеку DirectFlow TM, який досягає швидкості вивантаження зерна 141 л/с, бункер об’ємом 13 743 л спорожнюється всього за 98 секунд.

Комбайн Т7 обладнано двигуном AGCO Power 98AWF із номінальною потужністю 375 к.с. за частоти обертів колінчастого вала 2100 об./хв. Гідростатична трансмісія забезпечує максимальну швидкість руху – 34 км/год.

– Віталій Панічерський, продукт-спеціаліст з зернозбиральної техніки корпорації AGCO:

Під час демотуру ми вперше презентуємо новий зернозбиральний комбайн T7. Адже всім відомо, що краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Тож ми усвідомлюємо, що демонстрація можливостей комбайна під час збирання різноманітних культур є найпереконливішим аргументом його ефективної роботи. Це вже четверта масштабна демонстрація цього агрегату. Під час перших трьох показів в умовах реальної експлуатації, з жаткою шириною захвату 9 м, комбайн T7 показав середню витрату палива у межах 13 л/га за врожайності зерна 60 ц/га. Максимальну витрату палива – 15 л/га – зафіксували під час збирання ячменю за врожайності 100 ц/га. За врожайності культур 50 – 60 ц/га комбайн T7 демонстрував продуктивність приблизно 5,5 га/год. Також цей агрегат добре працює на забур’янених ділянках, навіть не зменшуючи продуктивності.

Гості заходу цікавилися також добре відомим клавішним комбайном Massey Ferguson серії 7370 Beta. Комбайн відмінно працює у різних виробничих та польових умовах, демонструючи високу якість збирання за мінімальних втрат. Завдяки високоінерційному барабану та підсиленому підбарабанню, які добре себе зарекомендували у роботі, комбайни 7370 Beta можуть ефективно обмолочувати широкий спектр зернових та олійних культур. Окрім того, підбарабання основного барабану регулюється у двох точках: на вході та на виході з нього. Це робить налаштування комбайна більш точним та гнучким, а якість зерна на виході – неперевершеною.

Ще одне технічне рішення: комбайни 7370 Beta мають роторний сепаратор із регульованим підбарабанням. Його швидкість можна зменшувати, замінивши при цьому привідний пас та ролик. Цей роторний сепаратор має одну унікальну особливість, яка відрізняє його від аналогів здатність повертати підбарабання у позицію над роторним сепаратором у той момент, коли воно не потрібне (наприклад у сухих умовах збирання). За таких обставин це підвищує пропускну здатність, зменшує витрату палива та сприяє меншому подрібненню соломи, що у свою чергу зменшує засмічення решіт та підвищує чистоту зерна. Експлуатаційні показники роботи комбайнів T7 та 7370 Beta під час демотуру подані у таблиці.

таб 1

Не залишився поза увагою гостей цього демотуру й оновлений трактор MF 8690, у якому поєднані вдалі конструктивні рішення, високі експлуатаційні характеристики та зручність сервісу. Саме це найбільше цінують вітчизняні аграрії. Трактор нового покоління MF 8690 оснащено двигуном робочим об’ємом 8,4 л із чотирма клапанами на кожному циліндрі, який здатен розвивати потужність до 370 к.с. Завдяки безступінчастій коробці передач та автоматичній системі керування трансмісією вдається досягти максимального режиму економії палива, адже система сама, залежно від навантаження, обирає оптимальний режим обертів колінчастого вала двигуна. Амортизований передній міст дає змогу розвивати більшу робочу швидкість, економити паливо й ефективно працювати на полі з будь-яким мікрорельєфом.

Сподобався гостям і оновлений телескопічний навантажувач Massey Ferguson моделі 9407 S. Цей агрегат, без перебільшення, є незамінним помічником аграріїв, адже для нього є робота всі 365 днів протягом року. «Телескоп» оснащений дизельним двигуном потужністю 130 к.с. компанії Perkins. Порівняно з попередньою моделлю майже вдвічі (до 190 л/хв) зросла продуктивність гідравлічного насоса керування стрілою. Ця модель з буквою «S» є найпродуктивнішою у своєму сегменті.

Телескоп Massey Ferguson привернув до себе увагу гостей не лише своїми можливостями, але і дизайном. Повністю засклена герметична кабіна з інтегрованою системою захисту оператора, кондиціонер, оглядова зона 360° відповідає всім вимогам безпеки. Але для споживачів важливішими є його робочі характеристики: максимальна вантажопідйомність телескопа становить 3 т, а максимальний виліт стріли – 7 м. MF 9407S добре пристосований до умов бездоріжжя та має повністю захищене металевим листом днище.

До речі конструкція кабіни навантажувача запатентована. В неї немає верхньої поперечної стійки, що закриває частково від оператора піднятий вгору вантаж. Також зміщена права вертикальна стійка таким чином, щоб оператор добре бачив весь правий задній кут навантажувача.

Поруч із комбайнами, на зібраній ділянці поля, демонстрували свої можливості універсальний культиватор Vector 620 та сівалка Ultima CS.

Призначень культиваторів Vector 620 чимало. Ось декілька з них: розпушування ґрунту на глибину до 40 см, паровий обробіток, передпосівна культивація, весняне розпушування ґрунту, створення шару мульчі, загортання у ґрунт рідких та твердих органічних добрив. Передбачена також можливість додаткового оснащення культиваторів пневматичною сівалкою Speed Drill для підсівання дрібнонасінних культур або системою Boxer для одночасного внесення двох видів добрив на глибину до 20 см.

Важливою особливістю агрегатів Vector є наявність запатентованої системи EasyShift – гідравлічного регулювання глибини, за допомогою якої можна безступінчасто регулювати глибину обробітку без зупинки трактора. Незалежно від того, чи це глибока колія, купи соломи або зарослі бур’янами ділянки поля, механізатор має змогу на ходу відрегулювати оптимальну глибину культивації.

Під час демонстрації культиватор Vector 620 у агрегаті з трактором MF8690 за глибини обробітку 15 см на робочій швидкості 10,5 км/год показав продуктивність 7 га/год. Витрата палива при цьому складала 9,4 л/га.

Kockerling ULTIMA – це насправді універсальна та унікальна зернова сівалка, аналогів якої немає в Україні. Її основна риса – забезпечення точної глибини та рівномірності висіву.

За рахунок своєї простої, але ефективної конструкції ULTIMA дозволяє вийти в поле на 2 тижні раніше, ніж із сівалками з дисковими сошниками, оскільки вона може працювати на перезволоженому ґрунті. Крім того, сівалка має мінімальні експлуатаційні витрати, оскільки долотоподібні сошники і прикочувальні катки мають дуже низьку здатність до зношування навіть на важких кам’янистих ґрунтах.

Кожен висіваючий сошник знаходиться на одній підвісці з роликом, що рухається попереду, і одночасно прикочує та копіює ґрунт, за рахунок чого сошник точно витримує необхідну глибину. Це гарантує рівномірну за глибиною сівбу у будь-яких умовах.

Прикочувальний ролик виконує ущільнення грунту для відновлення капілярності, а наступний за роликом сошник здійснює висів в ущільнений грунт. Таким чином забезпечуються найкращі умови для рівномірних сходів.

Каток STS у свою чергу забезпечує необхідну якість прикочування в переважній більшості ґрунтових умов, але при цьому за рахунок своєї конструкції каток не забивається і практично не зношується.

Оптимальне прикочування, точне закладення насіння у ґрунт і безперебійна робота на полях із великою кількістю рослинних решток дають змогу стверджувати, що Ultima – насправді універсальний висівний агрегат.