Надійна техніка KRONE – невід’ємна складова успішного бізнесу

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

 

Досвід роботи кормозбиральної техніки KRONE в Україні доводить, що ці машини гідні уваги, мають позитивні відгуки користувачів, що є головним підтвердженням їхньої високої якості, надійності та ефективності.

Аби у цьому переконатися, ми відвідали приватне сільськогосподарське підприємство ім. Фрунзе Зачепилівського району Харківської області. Господарство було вибране не випадково, адже у ньому декілька років працюють дві одиниці техніки KRONE – роторна косарка-плющилка Easy Cut 3210CV та роторний валкувач Swardo 807. Про діяльність підприємства та роботу техніки KRONE нам розповів його керівник Глянь Іван Данилович – почесний громадянин Харківської області, депутат обласної ради, голова Харківської обласної організації роботодавців у сфері АПК.

До речі, Іван Данилович виявися цікавим і дотепним співрозмовником.

– Наше господарство нічим особливим не вирізняється з-поміж інших сільськогосподарських підприємств, розташованих поруч, – говорить керівник господарства. – У нашому розпорядженні приблизно 4000 га земельних угідь, на яких ми вирощуємо, головним чином, озиму пшеницю, кукурудзу на зерно, соняшник та ячмінь. На відміну від наших сусідів, у землеробстві застосовуємо безвідвальну систему основного обробітку ґрунту. Наші землі перебувають у зоні недостатнього зволоження, тож вважаємо недоцільним проводити обробіток ґрунту із обертання пласта, тому що  внаслідок цього відбувається значне випаровування вологи. Крім того, оранка – найбільш енергоємна операція, яка потребує великої витрати пального, що негативно позначається на собівартості вирощеної продукції.

Щорічно близько 600 – 700 га відводимо під кормові культури, адже активно розвиваємо тваринницьку галузь. Маємо молочну ферму на 800 голів, серед яких 300 дійних корів, а також приблизно 3000 голів свиней. Аби отримувати високі надої молока та прирости живої ваги, потрібні якісні й збалансовані за поживними речовинами корми. У кормозаготівлі надважливим є дотримання агротехнічних вимог. При цьому технічному забезпеченню кормовиробництва відводиться першочергова роль. Тож комплектування технологічних ліній у землеробстві та кормовиробництві сучасними машинами є пріоритетним завданням, яке ми намагаємося вирішити.

– Ми добре розуміємо, аби досягти високої якості сінажу, весь комплекс робіт по його заготівлі слід виконувати у стислі строки, – веде далі розмову Іван Данилович. – Тож коли настає пора зелених «жнив», усе в господарстві максимально зорієнтоване на те, аби сінажні траншеї були накриті за 1 – 2 дні.

Але якою б ретельною не була організація збирання кормових, цього замало. Потрібна належна технічна оснащеність робіт і насамперед надійна та продуктивна косарка із функцією плющення. Тривалий час розмірковували, яку косарку ліпше придбати. Вивчали пропозиції, що надходили від дилерів та виробників техніки, аналізували різні варіанти, спостерігали за роботою кормозаготівельних машин, що застосовують у інших господарствах, і врешті-решт надали перевагу причіпній дисковій косарці Easy Cut 3210CV виробництва німецької компанії KRONE.

Продавця довго шукати не довелось, адже техніку KRONE на український ринок постачає ТОВ «Компанія Агро-Темп», з якою ми маємо багатолітній досвід взаємовигідних партнерських стосунків. На полях нашого господарства працюють три просапні сівалки компанії Maschio Gaspardo та два чеські трактори Zetor. Усю техніку свого часу ми придбали у цього постачальника. Співпрацею із ТОВ «Компанія Агро-Темп» ми повністю задоволені, оперативність та рівень технічного сервісу у них стоять на першому місці. Всі профілактичні роботи з планового технічного обслуговування вчасно й якісно виконують сервісні фахівці компанії, внаслідок чого техніка зайвий час не простоює.

– Одразу зазначу, що ми не прогадали і прийняли правильне рішення, придбавши дискову косарку KRONE Easy Cut 3210CV, – говорить Іван Глянь. – Косарка надійна у роботі, проста в обслуговуванні та зручна у налаштуваннях.

За один прохід косарка Easy Cut 3210CV виконує скошування, плющення стебел та укладання скошеної маси у валок. Точне й чисте скошування, а також високу надійність косарки забезпечують особливості її конструкції. Зокрема, косарка оснащена закритим, вкругову завареним брусом, який має клиновидну форму. Він зберігає жорсткість та герметичність протягом усього періоду експлуатації косарки. Всі елементи, які передають обертальний рух (вали, зубчасті колеса, підшипники) поміщено у так звану олив’яну ванну, тобто постійно змащуються. Необхідно лише періодично контролювати рівень оливи. Замінювати оливу не потрібно, оскільки вона розрахована на весь цикл використання косарки.

Кожен косарочний диск оснащено запобіжним пристроєм SafeCut, який захищає диски машини від пошкодження сторонніми предметами і добре себе зарекомендував під час роботи на наших полях. Зручним у експлуатації є швидкодіючий замок для заміни ножів. Крім того, приводи більшості механізмів герметично закривають шестеренчасті редуктори, тож вони не контактують із агресивним середовищем.

– Крім косарки, ми маємо ще й роторний валкувач Swardo 807, – продовжує розповідь Іван Данилович. – Це причіпний двороторний агрегат, який має ширину захвату 6,2 м, дає змогу укладати масу у боковий валок. В умовах нашого господарства валкувач Swardo 807 розвиває продуктивність приблизно 6 – 7 га/год змінного часу.

Граблинами ротора керують великі напрямні ролики. Кулачкова напрямна ротора Dura-Max має високу твердість і підвищену ударну міцність. Ротори приводяться в дію за допомогою механічної передачі – через закриті конічні зубчасті приводи.

Для чистого згрібання корму потрібно ретельно копіювати профіль поверхні поля. Для цього валкувач обладнано тандемною віссю та додатковим переднім копіювальним колесом, яке регулюється за висотою. Під час поворотів, розворотів у кінці загінки, а також транспортних переїздів, ротори піднімаються за допомогою гідравліки. Конструкція тандемної вісі й шарнірне з’єднання гідравлічного циліндра забезпечують дорожній просвіт заввишки 60 см.

Швидко і просто регулюється висота ротора над поверхнею поля з кожного боку за допомогою сегментів із отворами на задніх колесах тандемної вісі. Завдяки цьому незалежно від того якої врожайності ми досягли, на землі не залишиться жодних решток – все буде укладено у валок і до того ж без забруднення кормової маси землею!

– Зазвичай роботу агрегатів ми оцінюємо колегіально, з урахуванням думки головних спеціалістів. Крім мене, надійність, безвідмовність та довговічність техніки KRONE оцінює головний інженер, а головний зоотехнік визначає якість корму. Тож можу вас запевнити, що наша спільна оцінка роботи машин KRONE досить висока, – завершив нашу розмову керівник господарства.