Найбільша інвестиція в агросекторі

0

15 червня компанія «БУНГЕ Україна» у м. Миколаїв відкрила сучасний виробничо-перевантажувальний комплекс вартістю $180 млн. Інфраструктура комплексу включає в себе один із найпотужніших в Україні заводів із виробництва рослинної олії, олійний термінал і розширення зернового терміналу.

У 2011 р. на території Миколаївського порту компанія «БУНГЕ» збудувала зерновий перевантажувальний термінал, що перевалює 3,5 млн т зерна на рік. А в 2013 р. розпочала реалізацію нового інвестиційного проекту – будівництво Миколаївського олійно-екстракційного заводу та розширення потужностей зернового терміналу. Новий завод здатний щорічно переробляти 790 тис. т насіння олійних (2400 т соняшнику та 1700 т сої за добу). Елеваторні потужності становлять 126 тис. т зерна, 38 – насіння соняшнику, 24 – шроту, 12,6 – олії, гранульованого лушпиння 22 тис. т одночасного зберігання. Перевалювальні потужності розширили на 1,75 млн т зерна, шроту та олії щорічно і становитимуть вони тепер майже 5 млн т. Сукупна вартість обох проектів склала $280 млн.

Краща реклама інвестиційних можливостей

1

«Ця інвестиція – найбільша в агросекторі України і найбільша концерну «БУНГЕ» в Європі. Відкриття цього комплексу є прикладом твердої віри інвестора в агромайбутнє нашої країни. Це «голосування» за Україну грошима. Грошима американських інвесторів, що створюють нові робочі місця, збільшують податкові надходження до державного і місцевих бюджетів, підвищують закупівельну ціну в українського фермера, примножують валютну виручку України й укріплюють курс національної валюти. Це є найкращою рекламою інвестиційних можливостей України», – такими словами урочисто відкрив комплекс Президент України Петро Порошенко.

За підсумками минулого року, сказав він, компанія сплатила до держбюджету понад 200 млн грн податків, забезпечила роботою більше 1500 осіб, спрямувала понад 1 млн грн благодійних внесків на підтримку учасників АТО. І це стало хорошим прикладом соціально-відповідального бізнесу.

Експортний завод

Виробничо-перевантажувальний комплекс розрахований на експортні поставки. Нове виробництво розташували на території всього лиш 4 га і 100 м від причалу. Це надає комплексу значні переваги з точки зору логістики. «Намагатимемось забезпечити завантаженість комплексу не менш як на 100%. За сприятливих умов Україна збере близько 13 млн т лише насіння соняшнику. А наш завод працює як із соняшником, так і з соєю. У нас зручне логістичне розташування, тому ми зможемо платити сільгоспвиробнику більш конкурентоспроможну ціну. Основні споживачі рослинної олії з України – це Індія (попит там і надалі зростає), збільшується споживання  Китаєм, за ним – Європа. Ми будемо обслуговувати в основному ці ринки споживання», – зауважив керуючий директор «БУНГЕ Україна» Дмитро Горшунов.

Висока автоматизація та сучасне технічне оснащення

У будівництві комплексу використовували українські будівельні матеріали, а технічне оснащення – переважно передових світових виробників. Тут встановлено сучасне високотехнологічне обладнання для переробки олійних культур методом пресування та екстракції, обладнання для очищення, сушіння й зберігання насіння, устаткування для підготовчого цеху та процесу екстракції. Наприклад, тут стоять чи не найпотужніші сушарки аргентинського виробництва потужністю 2400 т за добу за знімання вологи 7%. Комплекс має виробничу лабораторію, що здатна робити весь спектр аналізів, необхідних для олійно-жирової переробки, а також для зернового терміналу. Термінали одночасно можуть приймати чотири культури зернових і одну насіння олійних. На території розміщені три приймальні пункти для автомобілів та залізничних вагонів і цистерн: «БУНГЕ» може розвантажити-завантажити тут до 250 вагонів та 200 автомобілів на добу (швидкість завантаження шроту 450 т/год, 26 500 зерна і 600 т/год олії наливом). Усі процеси на заводі автоматизовані: одним цехом може управляти всього одна людина.

Гасло компанії – безпека!

Забезпечення енергоресурсами здійснюють із використанням сучасного твердопаливного котла, який працює на лушпинні, що залишається після переробки насіння. Основним гаслом компанії «БУНГЕ» є безпека, тому для промислової та екологічної безпеки тут використовують сучасні системи аварійного електропостачання, пожежогасіння, очищення стічних вод і промислового очищення викидів. У «БУНГЕ Україна» подбали й про збереження навколишнього середовища: для зменшення викидів пилу в атмосферу під час перевантаження та транспортування продукту передбачено аспірацію запиленого повітря за допомогою обладнання систем «Пиловловлювальна стіна». А з труби твердопаливного котла бельгійського виробництва, що спалює лушпиння або його гранули, не видно диму – це рідкість для такого виду котлів.

Миколаївський порт на 2-му місці за перевалкою зерна

Уже сьогодні, за даними Адміністрації морських портів України від 11 січня 2015 р., Миколаївський морський порт посів 2-ге місце серед морських портів за обсягами перевалки зерна, здійснивши перевалку 8,76 млн т, із яких близько 40% – компанією «БУНГЕ Україна». Відкриття виробничо-перевантажувального комплексу додатково збільшить ці показники. Проте у роботі з портами ще залишаються деякі проблеми. «Інвестори ще стикаються з такими перепонами, як високі портові збори, що роблять українські порти менш конкурентоздатними порівняно з іншими чорноморськими портами. Іншою проблемою є доступ до причалів й об’єктів інфраструктури. Ми спільно з урядом найближчим часом вирішимо це питання», – пообіцяв глава держави на урочистому відкритті.