УКРНОВИНИ [agroexpert №6(95) 2016]

0

Щоб реалізувати аграрний потенціал, Україні потрібно $70 млрд США

Інтерес інвесторів до аграрного сектору України існував завжди й існує дотепер, бо Україна давно і далеко відома своїми родючими ґрунтами. «Але, щоб реалізувати аграрний потенціал нашої країни, за підрахунками різних експертів, потрібно $70 млрд», – зазначив Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації під час «Українського інноваційного агропромислового форуму ’16», що відбувся 8 квітня під патронатом Міністерства аграрної політики і продовольства України в рамках XXVIII Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2016». За його словами, в агросектор України щороку «вливається» близько $200–300 млн, але це ніщо, якщо порівняти нас із Бразилією, де щороку в сільське господарство інвестують $11 млрд США. На його думку, якщо Україна отримає зазначений обсяг коштів, вона стане глобальним гравцем на світовому ринку. А наразі «ми найменш датовані і найбільш дискредитовані в світі, в 24 рази менш датовані за європейського фермера», – підкреслив Леонід Козаченко.

«Обсяг інвестицій падає. Інвестори приїжджають, але їдуть назад в очікуванні змін на краще. Залучення інвестицій – це пріоритетне завдання для органів влади, проте воно ніяк не відображено в стратегії розвитку агросектору. Всі завдання, які поставлені в «Стратегії», без грошей здійснити неможливо. І поки чиновник не зрозуміє, що основне завдання – залучення інвестицій, що необхідно створити такі умови, щоб люди вкладали гроші, ми не матимемо потрібних інвестицій», – таку думку висловив Вадим Бодаєв, віце-президент агрохолдингу AgroGeneration.

Учасники форуму наголосили: інвестори понесуть гроші в Україну за умови скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільгосппризначення. Другий критерій, який міг би спростити прихід в український ринок іноземних коштів – стабільність податкового та валютного законодавства, гарантії права власності. Також інвестори чекають на скасування валютних обмежень, адже вони мають бути впевнені, що в Україні їм працюватиметься комфортно, безпечно й вигідно.

Новий дилерський центр компанії «Агротехсоюз» у Сумах

1

Компанія «Агротехсоюз», якій днями виповнилося 19 років, відкрила новий дилерський центр у передмісті Сум. Відтепер аграрії Сумської, Харківської та Полтавської областей, котрі мають у своєму розпорядженні високопродуктивну техніку CLAAS, Lemken та Horsch, будуть забезпечені оперативним сервісом та оригінальними запасними частинами до своїх агрегатів.

На урочистому відкритті дилерського центру директор компанії «Агротехсоюз» Іван Дергалюк вручив співробітникам Сумської філії символічний ключ і зазначив: «Я вірю у свою команду, з якою вже багато років ми разом робимо нашу добру справу. Вдячний нашим партнерам за довіру і переконаний, що ви будете задоволені нашою роботою й надалі довірятимете нам свою техніку, тому неодмінно разом ми прийдемо до успіху!».

Із привітаннями та найкращими побажаннями на адресу компанії «Агротехсоюз» до гостей заходу звернулися генеральний директор ДП «Лемкен-Україна» Артем Калашнік, директор ТОВ «КЛААС Україна» Хольгер Вельк та директор ТОВ «Хорш-Україна» Йоханнес Клут.

Новий майданчик для діагностування, обслуговування та ремонту техніки розташований у зручному місці – на виїзді із Сум, безпосередньо на автомобільній трасі Суми – Київ. Площа під дилерським центром становить 2,2 га. Традиційно для регіональних представництв компанії «Агротехсоюз», новий дилерський центр передбачає не лише майданчик для демонстрації техніки, а й сервісну майстерню площею понад 400 м2, яка оснащена всім необхідним обладнанням, склад запасних частин на 200 м2 та 5 бригад сервісних інженерів, кожна з яких має у своєму розпорядженні спеціалізований автомобіль – свого роду мобільну майстерню. Для проведення технічних навчань на другому поверсі дилерського центру обладнано просторі навчальні класи.

Новий офіс Case IH в Житомирі

1

7 червня 2016 р. відбулось офіційне відкриття нового дилерського центру Case IH компанією Titan Machinery Ukraine в Житомирі.

Дилерська мережа Case IH в Україні відтепер може похвалитися ще одним центром, створеним за всіма стандартами червоного бренда. Демонстраційний майданчик для вибору та огляду техніки, запасні частини й сервіс – всі ці опції аграрії Житомирщини нині можуть отримати безпосередньо у себе в регіоні. Компанія Titan Machinery Ukraine організувала відкриття центру на найвищому рівні. Більше ста гостей відвідали захід та привітали дилера Case IH.

Поряд із дилерським центром одразу ж після урочистостей відбулась демонстрація флагманських рішень Case IH на українському ринку. Зокрема, відвідувачі побачили в роботі Magnum 370 CVX, оновлений Magnum 340, дисковий глибокорозпушувач Ecolo-Tiger 870, пневматичний посівний комплекс SDX 30, самохідний обприскувач Patriot 3330 із системою AIM Command, культиватор True-Tandem 330 Turbo, дискову борону True-Tandem 370. Традиційно свято закінчилось святковим фуршетом та веселим розіграшем призів.

Експерти прогнозують зростання цін на зерно

У 2016/17 МР тренд до зниження цін на зерно може змінитися на протилежний. За попередніми розрахунками аналітиків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), що ґрунтуються на основі даних IFC, середня ціна за тонну пшениці в Україні наступного маркетингового року може становити 145 дол. США (+6% до 2015/16 МР), ячменю – 141 дол. (+5%), кукурудзи – 130 дол. (відповідає середній ціні 2015/16 МР). Причинами висхідного тренду експерти називають погодні ризики, скорочення перехідних залишків ячменю й кукурудзи у світі та ймовірне подорожчання нафти.

Згідно з червневим звітом USDA, виробництво пшениці в світі становитиме 731 млн т, що лише на 0,5% нижче минулорічного рекордного значення, а перехідні залишки зростуть на 6,1% до рекордних 258 млн тонн. За прогнозом УКАБ, в Україні мають  скоротити виробництво пшениці на 21% до 21 млн т внаслідок зниження зібраних площ на 13% та врожайності на 9% до 35,2 ц/га. Експорт прогнозують на рівні 10 млн т, що на 39% менше, ніж у 2015/16 МР.

Валовий збір ячменю у 2016/17 МР знизиться на 2% до 145 млн т внаслідок скорочення посівів (-1,2%) та зниження врожайності (-0,7% до 29,4 ц/га). Зважаючи на очікуване зростання споживання ячменю на кормові цілі (+1,7% до 100 млн т), перехідні залишки скоротяться до 24 млн т (-5,9%). В Україні прогнозують незначне скорочення виробництва цієї культури до 8,2 млн т (-1,1%) внаслідок зниження урожайності до 27,5 ц/га. За результатами маркетингового року експорт може скласти близько 4 млн т, що на 7% нижче 2015/16 МР.

Валовий збір зернової кукурудзи у 2016/17 МР зросте на 4,7% до 1012 млн т через нарощення посівів у світі на 1,1% на фоні очікувань рекордної врожайності – 56,6 ц/га (+3,5%). Проте рекордне споживання в 1007 млн т (+2,7%) не забезпечить нарощення перехідних залишків, які за підсумками року оцінюють у 205 млн т, що на 0,6% нижче показників 2015/16 МР. В Україні, за прогнозами УКАБ, вітчизняне виробництво кукурудзи зросте на 13,1% до 26 млн т завдяки збільшення посівних площ (+9,5%) та врожайності (59 ц/га або +3,3%). Український експорт зернової оцінюють на рівні 17,2 млн т (+8,5%).

Прогнозоване подорожчання нафти є одним із основних чинників, що підтримують вартість зернових. «За оцінками Міжнародної фінансової корпорації, ціни на нафту надалі матимуть висхідний тренд, у 2016/17 МР  прогнозують ціну у межах 50 дол. за барель, що на 18% вище за ціни 2015/16 МР. Водночас інші аналітичні агентства допускають її повернення до рівня 80–100 дол./барель у 2018–2019 рр. Щодо виробничих результатів, то експерти USDA досить оптимістичні в оцінках урожайності, проте трейдери наголошують на численних погодних ризиках», – повідомили в Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».