УКРНОВИНИ “Події в Україні,випуск №1(78)”

0

VIII спеціалізована виставка «АгроТехніка-2015» у Львові запрошує

Час проведення:  4–6 березня 2015 р.

Місце проведення: «Арена Львів», вул. Стрийська, 199, м. Львів.

Організатор: ТОВ «ЕКСПОЛЬВІВ», (032) 244-18-88 (багатоканальний).

Компанія «ЕКСПОЛЬВІВ» запрошує всіх зацікавлених взяти участь у VIII спеціалізованій виставці «АгроТехніка-2015», що є єдиною виставкою такої тематики у західному регіоні України і буде проходити у Львові 4–6 березня 2015 р., вперше у приміщенні «Арена Львів», вул. Стрийська, 199.
«Арена Львів» – найсучасніший та один із найновіших у Європі стадіонів. Комфортна та чудова спортивна споруда з розвиненою інфраструктурою, збудована спеціально до чемпіонату Євро-2012. Як приміщення, так і навколишня територія стадіону мають надзвичайно великий потенціал для проведення цієї виставки, а величезні паркувальні площі навколо стадіону здатні розмістити масштабну зовнішню експозицію с/г техніки.

Основна мета проведення весняної виставки – надання змоги місцевим сільгоспвиробникам, фермерам обрати та придбати техніку, запчастини та комплектуючі на початку посівної кампанії. Агровиставка у Львові допоможе керівникам сільгосппідприємств та фермерських господарств розібратись у різноманітті сільгосптехніки, наочно оцінити пропозиції, проаналізувати можливості, співвідношення якості й ціни.

Тематичні розділи виставки:
1. СІЛЬГОСПТЕХНІКА, обладнання, комплектуючі, запчастини, сервіс
2. ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ТВАРИННИЦТВА та переробки біомаси
3. ЗАСОБИ ЗАХИСТУ РОСЛИН, ДОБРИВА, НАСІННЯ
4. СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ПРОЕКТИ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ.
Учасники виставки – виробники та продавці  сільгосптехніки, обладнання, запчастин, засобів захисту, добрив та  насіння із різних  областей України.

Відвідувачі виставки – фермери, керівники сільгосппідприємств, агрофірм, агромагазинів, дачники, городники західного регіону України.
Увага! Формується програма роботи супутніх заходів під час роботи виставки. Просимо зголошуватися з темами семінарів та презентацій до 10 лютого 2015 року!

Корпорація «Сварог Вест Груп» визначила переможців конкурсу «Твій агро Start-up»

73 проекти із 14 областей України були представлені на конкурс аграрних інновації «Твій агро Start-up», організований корпорацією «Сварог Вест Груп».

Аграрні бізнес-ідеї мали бути оригінальними, вирізнятися новизною та прикладним характером, мати економічну та виробничу ефективність.

З-поміж проектів 6 робіт визнали найкращими та  відзначили грошовими призами. Церемонія відбулася 12 січня в Києві.

По 100 тис. грн за І місце отримали два проекти за найпопулярнішою тематикою конкурсу: «Оптимізація мінерального живлення пшениці та сої із збереженням високого рівня продуктивності шляхом значного підвищення рівномірності внесення добрив» під керівництвом Наталії Пономаренко із Дніпропетровського ДАЕУ та бізнес-проект «Комплекс заходів з підвищення ефективності мінерального живлення культур (пшениці, сої) та забезпечення сталого функціонування ґрунту», очолений Євгенією Гладкіх із ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського».

ІІ місце та нагороду по 50 тис. грн дістали проекти «Сварог – Зв’язок» та «Сварог – Транспорт – Контроль» Олександра Кузьмінського і Світлани Крамнік із НАУ; та бізнес-ідея  «Технологія системи оздоровлення рослинного матеріалу підщеп для перспективних сортів груші й формування елітного маточника в південно-західному регіоні України» під керівництвом Юлії Бундук, Українська науково-дослідна станція карантину рослин Інституту захисту рослин. ІІІ місце та премію по 20 тис. грн отримали не менш цікаві проекти: «Молекулярна біотехнологія сортової ідентифікації та оцінки вмісту глобулінових білків зерна сої» Андрія Венгера із Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насінництва та сортовивчення; «Система автоматизації управління процесами рослинництва», очолена Іриною Бальченко із Чернігівського НТУ.

За оригінальність бізнес-ідей та нестандартний підхід ще п’ятьох учасників конкурсу відзначили спеціальною премією по 5 тис. грн: «Технологія вирощування виткої квасолі», «Виробництво біенергії з агровідходів», «Вирощування безвірусного посадкового матеріалу підщеп та саджанців за технологію in vitro» та інші.

За словами Андрія Гордійчука, голови правління корпорації «Сварог Вест Груп» та ініціатора конкурсу «Твій агро Start-up», «від кожної свіжої ідеї залежить діяльність будь-якого аграрного підприємства. Цей конкурс дає змогу не лише залучити нові ідеї, а й підтримати вітчизняних науковців, таким чином зробивши крок вперед у розвитку аграрної справи України».

Враховуючи позитивні результати керівництво компанії вирішило зробити конкурс щорічним, а призовий фонд збільшити удвічі.

Власкор.

Перспективи вітчизняної цукрової галузі на європейському ринку

Таку тему винесли на чергові АгроДебати (16 грудня), організовані асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки Проекту USAID «АгроІнвест». Йшлося, зокрема, про проблеми ефективності виробництва та якості цукру в Україні, сировинну й енергетичну залежність цукрових заводів, ефективність виробництва цукрових буряків, відповідність вітчизняних стандартів вимогам глобального ринку.

Тарас Висоцький, нині новообраний директор УКАБ, зокрема, зазначив:

«Незважаючи на те, що дорога на Європейський ринок для українського цукру однозначно буде тернистою, перспективи нашому солодкому продукту, як мінімум у рамках виділених квот, є. Інше питання: наскільки для нас ця перспектива є вигідною в умовах зниження рівня цін на цукор на європейському ринку до 30%». На думку експерта, наразі необхідно підвищити ефективність виробництва вздовж усього ланцюга створення вартості, щоб створити конкурентний продукт.

На думку експерта відділу розвитку бізнесу компанії KWS у Німеччині Інгке Даймель,  конкуренція на ринку цукру ЄС ставатиме дедалі жорсткішою після 2017 р. «Компанія KWS, як світовий лідер у селекції цукрових буряків, готова прийняти ці виклики і відповісти на нові вимоги часу. Найкращим підтвердженням цього є наш невпинний прогрес у селекції – як щодо врожайності цукрових буряків, так і в інноваціях: толерантність гібридів до нематоди; розробка стійких гібридів до гербіцидів групи інгібіторів ацетолактатсинтази. Україна з її давніми традиціями цукрового виробництва має всі шанси зайняти гідне місце серед світових виробників бурякового цукру. Але для цього потрібно серйозно модернізувати галузь».

Перший заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор» Петро Борисюк повідомив, що, за даними Держстату, у 2014 р. цукрові буряки  були висіяні на площі 333 тис. га. Очікувана середня врожайність – 47 т/га. Очікуване виробництво цукру – мінімум 2 млн т. У сезоні 2014 року переробку цукрових буряків здійснювали 48 цукрових заводів.

Сєвєродонецький «Азот» знову працює

Як повідомляє Прес-служба OSTCHEM, «ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», що входить до складу OSTCHEM, відновило випуск продукції.

Із травня 2014 р. підприємство змушене було повністю зупинити виробництво. Під час вимушеного простою структурними підрозділами підприємства проведені планові капітальні ремонти, модернізація обладнання, впроваджені енергоефективні проекти.  Загальна сума витрат OSTCHEM на планові капітальні ремонти в період із січня по грудень 2014 р. становила понад 165 млн грн.  Під час зупинки підприємства всім співробітникам (понад 7 тис.) вчасно виплачували заробітну плату.

Разом із «Рівнеазот» та Черкаським «Азотом» сєвєродончани зможуть давати українським аграріям понад 160 тис. т аміачної селітри на місяць.

У січні планують виробити понад 27 тис. т аміачної селітри, понад 20 тис. т азотної кислоти і майже 1 тис. тонн аміачної води. Селитра буде відвантажуватися у мішках, біг-беґах (контейнерах місткістю 1 т) та насипом у мінераловозах.