Вітчизняний виробник ЗЗР побоюється, що зміни пестицидного закону сприятимуть потраплянню незареєстрованих шкідливих препаратів в Україну

0

8 лютого за ініцативи групи компаній UKRAVIT відбулась прес-конференція на тему «Аграрне лобі парламенту готує українців до генетичних експериментів над собою. Законопроект 6606».

Прес-конференцію було скликано у зв’язку з тим, що на пленарному засіданні Верховної Ради України 1 березня 2018 р. планується розгляд у другому читанні законопроекту №6606 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» (автори – О.Б. Бакуменко, В.Є. Івченко, О.І. Кулініч, М.І. Кучер).

Цим документом скасовується норма ЗУ «Про пестициди та агрохімікати», в якій встановлювалось, що обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для державних випробувань і науково-технологічних досліджень та випробувань є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

На думку учасників прес-конференції, скасування цієї норми може призвести до цілої низки негативних наслідків.

Як підкреслив Віталій Ільченко, власник групи компаній UKRAVIT, у Європейському Союзі процес випробування і реєстрації нового препарату триває протягом 10 років. Тоді як в Україні – приблизно 2 роки. На його думку великі міжнародні корпорації за таких умов можуть скористатися можливістю отримати величезні площі сільгоспугідь для застосування своїх продуктів.

«До того ж, вони можуть уникнути репутаційних втрат. Якщо, наприклад, після 10 років випробувань на європейських майданчиках виявиться, що речовина шкідлива для довкілля, для людей чи тварин», – зазначив пан Віталій.

Також він додав, що для наукових досліджень та експериментів вказана обмежувальна норма не ставить перепон, адже ввезення речовин з цією метою регламентуються зовсім іншими документами, за якими наукова галузь вже давно і без проблем працює.

Як один із можливих компромісів учасники прес-конференції запропонували уточнити норму, щоб речовина, яка ввозиться, була зареєстрована принаймні у країні, що є членом СОТ. І наголосили, що звертатимуться до всіх можливих як міжнародних організацій, так і вітчизняних владних структур, зокрема до Голови Верховної Ради, аби не допустити «відкриття воріт» на територію України для речовин та препаратів неперевіреної дії.

За матеріалами служби маркетингу компанії UKRAVIT

Фото з ресурсу Agrarheute