“Збірка УкрНовин”

0

Виробництво молока у 2016: наростити не можна скоротити

Торік всіма категоріями господарств було виготовлено молока на 4,7% менше, ніж у 2014 р., повідомив Перший заступник міністра АПК Ярослав Краснопольський під час Східноєвропейського молочного конгресу, що традиційно відбувся у березні (2 та 3 числа). Експорт молочних продуктів також скоротився, а імпорт (переважно сирів) дещо зріс. Виробництво молока у 2015 р. було найменш прибутковим за всі останні роки, зазначив під час свого виступу Андрій Ярмак, економіст Інвестиційного департаменту ФАО (ООН). І цьогоріч прогнозують подальше погіршення індексу комерційного виробництва молока ще на 5–7%. За прогнозами ФАО на 2016 р., поголів’я молочної худоби продовжуватиме скорочуватися, проте повільніше. Виробництво молока зменшиться на 2–4%, хоча в сільгосппідприємствах може навіть дещо збільшитися.  У першій половині цього року ФАО прогнозує значне зниження закупівельних цін. Внутрішній попит на молокопродукти має стабілізуватися, а ось експорт сирів впаде на 30% (можливо, й більше). І лише підвищення ефективності виробництва молока на 5–7% у 2016 р. дасть змогу вийти на той самий результат, що і рік тому.

Та й самі вітчизняні виробники молока налаштовані щонайменше протриматися на минулорічному рівні. Єдине лише побажання, що прозвучало з боку численної аудиторії Конгресу: дати змогу працювати принаймні без погіршення умов для цього.

Власкор

 

«Аріста» в Україні активно розширює портфоліо

2

На початку 2016 р. компанія «Аріста ЛайфСайенс Україна» зареєструвала в Україні 5 нових препаратів для захисту та стимулювання розвитку рослин. Торік асортиментна лінійка продукції компанії була розширена завдяки злиттю декількох компаній. З виведенням на ринок нових препаратів компанія «Аріста» робить ще один крок до комплексного забезпечення виробників сільськогосподарської продукції засобами захисту та розвитку рослин.

Отже, вже найближчим часом виробники України зможуть оцінити переваги гербіцидів Десперадо® КС та Пропоніт® Дуо, фунгіцидів Евіто® Т та Старпро®, а також особливого регулятора росту рослин Аппетайзер®.

На шляху до системного захисту та стимулювання природного розвитку рослин найближчим часом компанія планує реєстрацію й виведення на ринок України ще низку сучасних препаратів на основі новітніх діючих речовин і стимуляторів росту й розвитку рослин на основі біокомпонентів.

 

Малі та середні агропідприємства можуть купувати ЗЗР за програмою вексельного фінансування під 1%

3

На поточний сезон компанія «Байєр» спільно з Райффайзен Банком Аваль та міжнародною фінансовою корпорацією IFC запустила партнерську програму фінансування «Вексель під 1%» з умовами авалювання векселів для кінцевих споживачів, сільгосппідприємств та фермерів під 1% на купівлю пестицидів виробництва компанії «Байєр».

«Особливістю програми є те, що ціну на обрані засоби захисту фіксують у гривні в момент відвантаження продукції на 270 днів (9 місяців) до оплати за векселем. Тобто наші клієнти можуть не перейматися курсовими ризиками», – повідомив Олексій Мітягін, заступник генерального директора ТОВ «Байєр», керівник відділу продажів підрозділу Crop Science в країнах Північного Причорномор’я. Програма по векселюванню входить до пакету «Байєр Агрорішення» й її перевагою є економія витрат за векселями щонайменше в чотири рази, порівняно із аналогічними вексельними рішеннями інших компаній. «За минулий рік ми видали близько 700 векселів, а нинішнього року плануємо збільшити обсяги на 50%», – запевнив пан Олексій. Вексельне фінансування поширюється лише на ЗЗР компанії і не передбачене для купівлі насіння.

IFC має намір підтримувати програму «Агрорішення», куди входить вексельне фінансування, до 2019 р., а потім це буде частина бізнес-процесів компанії «Байєр».

 

Нідерландські бізнесмени та інвестори планують збільшувати свою присутність в Україні

4

Із 15 по 17 березня в Україні перебувала нідерландська економічна місія на чолі з міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва Ліліанне Плумен. Про це повідомила прес-служба посольства Нідерландів в Україні.Увага місії була зосереджена на галузі сільського господарства і продовольства, а також на питаннях інфраструктури та логістики. В місії брали участь близько 30 нідерландських компаній, що представляють ці сфери.

Міністр Плума відвідала нідерландську компанію Zeelandia, виробника хлібних і кондитерських сумішей, а також зустрілася із міністром фінансів Наталією Яресько, міністром економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, студентами Києво-Могилянської Академії, молодими українськими підприємцями. Пані Ліліанне також завітала у ПАТ «Комбінат «Тепличний», а завершила свій візит відвідуванням нідерландської IT-компанії Control Pay, що працює в секторі логістики, а також зустріччю з міністром аграрної політики і продовольства Олексієм Павленко.

«Україна має потужний потенціал для нідерландських бізнесменів та інвесторів. На сьогодні вже 320 нідерландських компаній працюють у цій сусідній із ЄС країні. В рамках візиту ми прагнемо створити можливості для укладення нових контрактів і розширення тих, що існують. Саме в цьому полягає важливість Угоди про асоціацію, яка визначає економічні й політичні реформи і передбачає усунення перешкод на шляху до спрощення торгівлі», – підсумувала пані Плумен.